اتوکلاو آزمایشگاهی کلاس D

10 / 10
از 1 کاربر
اتوکلاو آزمایشگاهی کلاس Dامروزه یکی از نیازهای ضروری دنیای پزشکی و آزمایشگاهی استریل محیط های کشت ،تجهیزات ، محلول ها و امحا زباله های آلوده بیمارستانی و درمانگاهی می باشد .
تجهیزات مرتبط با مبحث استریلیزاسیون ،اتوکلاو ها می باشند که در کلاس های مختلف تولید می شوند .
کلاس مرتبط با مباحث آزمایشگاهی ،اتوکلاو تایپ D  می باشد که با اشکال مختلف تولید و با توجه به نیاز و امکانات مراکز در اختیار آنها قرار می گیرد.
 دستگاه اتوکلاو در محفظه بسته در دمای بالاتر از C°100  آب را به بخار تبدیل می کند و این بخار تا فشار معینی بالا می رود و به مدت 15 دقیقه در سیکل های 121 درجه و 5 دقیقه در سیکل های 134 درجه باقی می ماند . اتوکلاو ها دارای 2 سیکل کاری می باشند.
121 درجه سانتیگراد فشار 1/2 بار
134 درجه سانتیگراد فشار 2/1 بار
تفاوت 2 سیکل بالا در مدت زمان مورد نیاز جهت استریل تجهیزات می باشد که اپراتور با توجه به نیاز و نوع تجهیزات خود از یکی از 2 سیکل بالا استفاده می کند .
به دلیل استفاده از حرارت مرطوب دمای استریل کردن C°40-30 کمتر از فور ( هوای خشک ) می باشد و این امر باعث می شود به تجهیزات ما آسیبی وارد نشود .در نتیجه مواد و وسایل حساس به حرارت مثل بعضی پلاستیک ها، وسایل و تجهیزات ، محیط های کشت ، نمونه های آلوده و غیره را می توان با اتوکلاو استریل کرد.
 باکتریها و اسپور آنها توانایی زنده ماندن در چنین محیطی هایی را ندارند .
یکی از مشکلات اساسی که تمام کاربران اتوکلاو های آزمایشگاهی با آن درگیر هستند وجود پیچ های مربوط به درب اتوکلاو می باشد.وجود 6 خروسک بالای درب جهت بستن درب و آب بندی درب علاوه بر صرف وقت نیاز به نیروی جسمانی زیادی دارد.بخش فنی مهندسی شرکت ژن پژوهان ابن سینا با بررسی نیاز های بازار اقدام به تولید اتوکلاو های چهار گوش درب برقی در مدل های مختلف نموده است .
این اتوکلاو ها علاوه بر حذف خروسک های بالای درب ،ظاهری زیبا ، عدم نیاز به فضای زیاد، کنترل راحت تر ورودی و خروجی ها، سیستم قفل درب ایمن با رعایت استانداردهای بین المللی را برای مشتریان عزیز شرکت ژن پژوهان ابن سینا فراهم نموده است.
اتوکلاو آزمایشگاهی درب برقی در مدل های داخل استوانه و داخل 4 گوش تولید می شود که این امکان را فراهم می کند که بتوان از حد اکثر فضای داخل اتوکلاو استفاده نمود.
 
 
 
مشخصات فنی 
 
1- جنس بدنه در 2 نوع استیل گندمی و ورق آهن با پوشش الکترواستاتیک
2- جنس چمبر از استیل ضد اسید
3- مجهز به سیستم کنترلر دیجیتال PID CONTROL
4- دارای درب تمام برقی هوشمند مجهز به قفل درب و میکروسوئیچ
5- دارای 2 سیکل کاری
سیکل 121 درجه سانتیگراد 1/2بار
سیکل 134 درجه سانتیگراد 2/2 بار
6- دارای LCD (128*64) G
7- دارای سیستم هشدار کمبود آب
8- مجهز به کنترل کننده مکانیکی فشار(شیر اطمینان)
9- مجهز به سیستم هشدار دهنده افزایش و کاهش دما
10- دارای سیستم کنترل فشار الکترونیکی (ترنسمیتر)
11- قابلیت اضافه شدن مولد بخار 
12- دارای 2 سیستم قفل درب
13- دارای سیستم قطع کن اضطراری
14- در حجم های 18-25-35-50-75-100 لیتری
15- دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش
16- در حجم های 25-35-50-75-100 لیتری
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :